Domki Tiny House

Całoroczne domki Smart Tiny House dla Twoich potrzeb!

Domki Tiny House są mocne, wytrzymałe i całoroczne. Urządzone są z uwzględnieniem wszelkich wygód. Znajdują się tam sypialnie, kuchnia i łazienka. Domki mają wysokość 4 m od ziemi. Dlatego bardzo często tworzy się w nich dodatkowo antresole, gdzie umieszcza się sypialnie. Dzięki temu maksymalnie wykorzystuje się całą powierzchnię na salon i aneks kuchenny.

Domki Tiny House z homologacją

Zaletą naszych domków Tiny House jest to, że mają one homologację. Są zarejestrowane i traktowane jak pojazdy. Dlatego bez problemu mogą stanąć na każdej działce. Nie potrzeba do tego celu załatwiać żadnych pozwoleń na budowę, ani zgłoszeń. Istotne jest to, aby dopuszczalna masa całkowita nie przekraczała w tym przypadku 3,5 tony. To sprawia, że domki Smart House można użytkować podobnie, jak większą przyczepę kempingową.

Jakie wymiary podwozia Smart Tiny House oferujemy?

Tiny House to domki mobilne zbudowane na homologowanej przyczepie ciężarowej, o wymiarach zewnętrznych:

  • 506cm x 250cm, koła R13C/195/50, układ hamujący 2700-3500 kg Knott (2-osie)
  • 606cm x 250cm, koła R13C/195/50, układ hamujący 3500 kg Knott (2 – osie)
  • 706cm x 250cm, koła R13C/195/50, układ hamujący 3500 kg Knott (3-osie)
  • 806cm x 250cm, koła R13C/195/50, układ hamujący 3500 kg Knott (3 – osie)

Oferujemy również nowoczesne domki mobilne o mniejszych wymiarach podwozia.

Etapy realizacji budowy domku Tiny House

Przygotowanie zamówienia domu na kołach rozpoczynamy od stworzenia projektu, przez produkcję, wykończenie i wyposażenie, aż do transportu i ustawienia gotowego domku Tiny House w wybranym miejscu. Dom mobilny Smart Tiny House tworzony jest w zakładzie produkcyjnym. Szkieletem w tym przypadku jest konstrukcja stalowa lub stalowo drewniana. Standard i wykończenie uzależnione są od klienta. Domek Tiny House można wykończyć pod klucz, czyli ze wszystkimi instalacjami, grzejnikami elektrycznymi, urządzeniami sanitarnymi, oświetleniem, meblami i AGD. Realizacja takiego projektu trwa około 3 do 4 miesięcy. Jest to naprawdę krótko, jak na tak złożony projekt. Natomiast cena Tiny Smart House jest niezwykle korzystna w porównaniu do przyczep kempingowych czy niewielkich mieszkań.

Domki Smart House – co musisz wiedzieć o dokumentacji i pozwoleniach

W sytuacji, gdy dom mobilny lub przyczepa kempingowa nie są trwale związane z gruntem, można taki obiekt zaklasyfikować, jako tymczasowy obiekt budowlany. W takich okolicznościach pozwolenie na budowę nie jest wymagane, a tylko zgłoszenie tymczasowego obiektu rekreacyjnego. Jednakże w ciągu 180 dni należy taki domek przestawić, ponieważ w przeciwnym przypadku wymagane są pozwolenia na budowę. Dokument ten jest potrzebny też wtedy, gdy domek jest trwale związany z gruntem na przykład przez stalowe kotwy osadzone w betonowych stopach. Wyjątek stanowi sytuacja, w której domki na kołach stanowią budynki mieszkalne bądź rekreacyjne trwale związane z gruntem o powierzchni zabudowy odpowiednio do 35 metrów kwadratowych i 70 metrów kwadratowych. Wtedy nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie.

Poznaj cały świat ze Smart Tiny House!

Ogromną zaletą domków mobilnych na kołach jest to, że można z nimi pojechać w dowolne miejsce na ziemi. Wystarczy wsiąść w samochód, przyczepić do niego domek, a jego koła same podążą za autem. Daje to dużą elastyczność wyboru miejsca zamieszkania. Można podróżować i wszędzie czuć się jak w domu. W tym przypadku odpadają też wszelkie koszty związane z hotelami i innymi noclegami. Jest to zatem rozwiązanie tanie i wygodne. Domki Tiny House są stworzone dla osób, które lubią komfortowo podróżować.

Całoroczne i letniskowe domki Tiny Smart House – zalety

Mini domki można wykorzystać jako domki letniskowe, ale także całoroczne. Wszystko zależy od tego, jakie w domu zastosowano wykończenie i wyposażenie. W przypadku, gdy klient zdecyduje się na dom całoroczny podstawę stanowi izolacja. Najczęściej wykonuje się ją z płyty PUR, pianki PUR lub wełny mineralnej. Kolejnym elementem projektu jest ocieplenie podłogi. Dzięki temu domek można odpowiednio przystosować do warunków niskiej temperatury, jakie panują w Polsce w okresie zimowym. Istotna jest też instalacja wodna, która musi być tak poprowadzona, aby nie doszło do przemarznięcia. Nie zapominamy także o instalacji grzewczej w postaci grzejników elektrycznych. Domek Tiny House można również dogrzewać kominkiem. Bez względu na warunki atmosferyczne nasze domki Smart Tiny House z powodzeniem spełniają rolę tradycyjnego domu.

Nasze realizacje Tiny House

Newsletter

Zapisz się na naszą listę mailingową. Obiecujemy nie spamować!